Naar de inhoud

Toeristische stimuleringsprijs voor Greenshoes Dalfsen

Wandelvereniging Greenshoes heeft op maandag 6 maart de toeristische stimuleringsprijs van de gemeente Dalfsen ontvangen. ‘Niet alleen als groep, maar ook individueel zijn de leden van de vereniging ware ambassadeurs voor het Vechtdal’, aldus wethouder Maurits von Martels tijdens de prijsuitreiking. Behalve de eer kreeg Groenshoes ook een cheque ter waarde van € 2.500,-.

Lien van Otterloo, secretaris van Greenshoes, is een paar dagen later nog ondersteboven van de uitverkiezing. ‘Maar wel heel fijn en een grote blijk van waardering voor onze vrijwilligers en het bestuur.’ Begrijpen doet ze het wel. ‘Bij de organisatie van onze evenementen stellen we namelijk altijd het Vechtdal en ons mooie dorp Dalfsen centraal.’

Midwinterhoornwandeling

Greenshoes organiseert in eigen omgeving wandelevenementen voor leden en niet-leden. Het grootste en bekendste evenement (ook landelijk) is de Midwinterhoornwandeling (dit jaar op 29 en 30 december). In acht jaar tijd groeide het aantal deelnemers van 300 naar 2.200. Ook De Groene Looper, elk jaar op Tweede Pinksterdag, mag zich in een toenemende populariteit verheugen.
‘Dat zijn onze blikvangers’, zegt Lien van Otterloo, ‘maar we doen nog veel meer.’

Wandelingen en thematochten

Zo organiseren de leden van Greenshoes elk weekend een wandeling van gemiddeld 12-17 kilometer. Daarnaast zijn er thematochten met of zonder bezoek aan een bijzondere locatie. Lien: ‘Denk bijvoorbeeld aan tocht met een vogelaar, een aspergewandeling met bezoek aan een aspergeboerderij, ‘Wolvenspoor’ met bezoek aan een schaapskudde of ‘Spiegel van het verleden’, een wandeling door het historische centrum van Dalfsen in samenwerking met de Historische Kring. Als het maar even kan, proberen we bij al onze tochten en evenementen extra beleving toe te voegen.’

Dorp- en streekpromotie

Groot of klein evenement - Greenshoes laat altijd zien hoe mooi het Overijsselse Vechtdal is en hoe gastvrij de mensen er zijn. Bij de organisatie van evenementen werkt de wandelvereniging uitsluitend samen met streekleveranciers en probeert zij de lokale horeca zoveel mogelijk klandizie te bezorgen. Valt er iets bijzonders te melden, zoals twee jaar geleden opgravingen van de eeuwenoude trechterbekercultuur bij Dalfsen, dan verwerkt Greenshoes dat meteen in de promotie voor haar evenementen. Ook organiseert de vereniging wandelingen in opdracht, zoals voor de gasten van congrescentrum Mooie Rivier of gewoon voor een club vriendinnen.

Bloeiend spul

Geen wonder dat de gemeente blij is met de activiteiten van de lokale wandelvereniging. De gewonnen cheque van € 2.500,- wordt ingezet voor de verdere promotie van dorp en streek en Greenshoes blijft zijn activiteiten uitbreiden. ‘Het is een bloeiend spul’, zegt Lien van Otterloo met gepaste trots. ‘Met dank aan al onze vrijwilligers, want zonder hen zouden we dit allemaal nooit kunnen doen.’

Meer informatie over de activiteiten van Greenshoes

Eerdere berichten

Inloggen extranet


  • Hi-Tec 2014
    Vrijbuiter Samen buiten
    OAD
    Nederlandse Loterij