Werken met een periodeplan
Lysbet werkt met periodeplannen van zes tot acht weken. Ze begint met een wandeltest, traint gericht op een doel, en sluit de periode af met een wandeltocht. “Een twee-kilometerstest of een zes-minutenwandeltest geeft inzicht in het niveau van de deelnemers. Aan het eind van de periode herhaal ik de test, zo kunnen we goed zien of mensen gelijk zijn gebleven of vooruit zijn gegaan.”
Dat testen levert soms meer op dan verwacht. Ze vertelt over een man in haar groep die bij een test opeens slecht scoorde, terwijl hij zei zijn best te doen. Lysbet stuurde hem naar de dokter. Hij bleek vier omleidingen nodig te hebben. “Hij is echt geopereerd voordat hij een hartaanval kreeg. Dat had de test opgeleverd.”
De afsluiting van zo'n periode is altijd een wandeltocht, met koffie of een restaurantje. En vrijwel altijd ontdekken mensen dan plekken in hun eigen omgeving die ze nog nooit hadden gezien. “Dan zeggen mensen: ik woon hier al dertig jaar en ben hier nog nooit geweest. Dat vind ik ook de uitdaging van de trainer.”