Sluit aan bij bestaande initiatieven
Je hoeft niet altijd zelf iets nieuws op te zetten. Misschien is er in jouw gemeente al een wandelgroep die extra begeleiding kan gebruiken, of zoekt een welzijnsorganisatie een passend vervolg voor deelnemers van een tijdelijk beweegprogramma. De Nationale Wandeluitdaging van de Bas van der Goor Foundation is daar een landelijk voorbeeld van. Dit programma is gericht op mensen met diabetes type 2 of een verhoogd risico daarop en helpt mensen in 20 weken te starten met wandelen. Als wandeltrainer kun je hier mooi op aansluiten en meeliften op de bekendheid en het netwerk van dit landelijke initiatief.
Een ander voorbeeld zijn de beweeggroepen van SooMove. Wandeltrainers die aansluiten bij een gemeente waar SooMove al actief is, kunnen gebruikmaken van bestaande subsidietrajecten, zonder zelf het wiel opnieuw te hoeven uitvinden.
Vraag wel hoe een bestaand initiatief is georganiseerd voordat je ja zegt. Wie werft de deelnemers? Wat wordt er van jou verwacht? Is er budget voor jouw inzet? Een lopend programma betekent niet automatisch dat er geld is voor een extra wandeltrainer.